W ostatnią środę, tj. 21 grudnia, w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się wernisaż pracowni plastycznej Passe-Partout pod kierunkiem Jurka Wiśniewskiego, do której mam przyjemność przynależeć. W ramach wystawy prezentowaliśmy swoje prace z tego roku.

Wystawa nosi tytuł Tu i teraz, i składa się w większości z prac ukazujących szczególne artyście momenty, wyłowione z potoku codziennego życia – krótkie chwile refleksji, fascynacji, relaksu, zamknięte w formę obrazu, niecierpliwie czekają momentu, w którym poruszą swą intensywnością wrażliwe serce odbiorcy.

Według mnie to, co czyni tę wystawę szczególną, to ogromna różnorodność stylów, technik, i tematów. Wszyscy członkowie grupy są amatorami, lecz to nie przeszkadza im w tworzeniu niekiedy naprawdę świetnych prac, może nie zawsze poprawnych technicznie, ale za to zawsze szczerych. I ta szczerość, wyrażająca się w podkreślonym detalu, pulsujących kolorach, wyborze form, jest tym, co nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Wiele w tym wkładu Jurka Wiśniewskiego, który z pełnym profesjonalizmem i cierpliwością pomaga nam wydobyć i utrwalać w pracach nasz indywidualny charakter. Dzięki Jurek!

W tegorocznej wystawie swoje prace prezentowali (poza mną): Jolanta Grobelna, Halina Karasińska, Jadwiga Kołodziejczyk, Stefania Leśniak, Weronika Marcinowska, Elżbieta Mazurek, Mariola Michalak, Anna Michalczak, Anna Miszkowicz-Wawrzon, Elżbieta Pachciarek, Krystyna Piotrowska, Bogumiła Skoniecka, Anna Sroczyńska, Grażyna Świtała, Jarosław Waliszewski, Romuald Wojciechowski i Barbara Zmyślona.

Fotorelacja z wernisażu jest dostępna na stronie Facebook OCK. Zachęcam do obejrzenia.

Oceń tekst: 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Loading...