Bez tytułu

Zbiorcza wystawa „In the Studio: Art” społeczności online Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku (MoMA)

Mam zaszczyt poinformować, że od 5 do 22 stycznia 2018 roku w budynku Education & Research Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Yorku, w ramach zbiorowej wystawy członków internetowej społeczności MoMA odbędzie się m.in. prezentacja mojego obrazu. Wystawa obejmuje wybrane prace uczestników kursu In the Studio: Postwar Abstract Painting dostępnego na platformie edukacyjnej Coursera. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 stycznia o godzinie 18 czasu lokalnego.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku to jedno z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych muzeów współczesnego świata sztuki. Powstałe w 1929 roku z inicjatywy Abby Aldrich Rockefeller, Lillie P. Bliss i Cornelius J. Sullivan muzeum postawiło sobie za cel animację życia artystycznego i kulturalnego, oraz szeroko pojętą działalność edukacyjną. Dziś – w dobie Internetu i rozwoju masowych otwartych kursów online (MOOC) – każdy ma możliwość skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej MoMA i to całkowicie za darmo – wystarczy dostęp do sieci i odrobina dobrych chęci.

Osobiście bardzo polecam edukację online MoMA każdemu bez względu na wiek i doświadczenie. Materiał kursu jest na bieżąco aktualizowany, a możliwość kontaktu z instruktorami i studentami z całego świata stwarza możliwości wymiany doświadczeń i poglądów. Dodatkowo każdy wirtualny student ma szansę uczestniczyć w inicjatywach podejmowanych przez muzeum. Dzięki nim można np. zaznać zaszczytu prezentowania swojego obrazu w murach jednej z najważniejszych instytucji kultury naszych czasów: Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku!

Oceń tekst: 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Loading...

Odpowiedz:

Twój adres email nie będzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.