Poznajcie mojego asystenta: model robota zbudowanego z klocków LEGO, który będzie pomagał mi w pracy nad obrazami algorytmicznymi. Zajmie się przenoszeniem skomplikowanych struktur na płótno, pozostawiając mi przyjemność pracy twórczej płynącej ze swobodnej interpretacji konstrukcji.

Plastikowe klocki nie są najlepszym materiałem do budowy precyzyjnej maszyny, mimo to kluczowe było sprawdzenie możliwości jej powstania przy użyciu zwykłych klocków. Model ma wymiary:

  • szerokość: 24,3 cm;
  • długość: 17 cm;
  • wysokość: od 21,7 do 51,8 cm w pełnym rozłożeniu;

i waży 957,1 gram bez baterii. Jak łatwo policzyć, jego zasięg wynosi 29,9 cm w pionie, w poziomie zaś jest ograniczony jedynie wymiarem podłoża. Z uwagi na elastyczność plastikowych klocków, jego dokładność wynosi ok. 2mm.

Idea stworzenia „trzeciej ręki” od niedawna doczekała się realizacji dzięki platformom finansowania społecznościowego (ang. crowdfunding). Kilka interesujących przykładów możecie znaleźć w tym filmiku YouTube (dziękuję Filipowi za podesłanie linku!). Mój model stanowi próbę realizacji tej idei z wykorzystaniem ogólnie dostępnych materiałów – w tym wypadku klocków LEGO.

Czas pokaże, na ile takie urządzenie-zabawka sprawdzi się w roli asystenta.

Oceń tekst: 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Loading...