Zdjęcie portretoweW swoich pracach poszukuję harmonii między sztuką i technologią – na wzór artystów renesansowych – traktując je jako dziedziny pokrewne.

Wyrazem tego jest cykl obrazów algorytmicznych. Stanowią one próbę artystycznej interpretacji procesów zachodzących w urządzeniach cyfrowych: komputerach, smartfonach i tabletach podczas szyfrowania danych w Internecie lub sortowania playlisty ulubionych utworów. Połączenie odzwierciedla struktura obrazu – sposób ułożenia jego elementów, która powstaje w wyniku wykorzystania wybranego algorytmu. Poziom skomplikowania jest na tyle duży, że do konstrukcji wykorzystuję autorski program komputerowy. Wynik obliczeń następnie przenoszę na płótno, gdzie za pomocą tradycyjnych technik warsztatu malarskiego poddaje swobodnej artystycznej interpretacji.

Kolejną realizacją powyższej idei jest moja twórczość muzyczna. Dzięki współczesnemu oprogramowaniu każde wykonanie odsłania przed publicznością kreatywny i dynamiczny proces formowania się utworu muzycznego: cisza powoli ustępuje miejsca kolejno nagrywanym i zapętlanym dźwiękom instrumentów elektronicznych, które następnie stanowią tło dla gitary elektrycznej.

Obie gałęzie twórczości realizuję z wykorzystaniem możliwości ogólnodostępnej technologii, w szczególności komputera. Powstała w ten sposób synergia pomiędzy człowiekiem i maszyną dowodzi, że technologia może (i powinna) służyć człowiekowi jako narzędzie rozwoju duchowego i emocjonalnego.

Aktywnie uczestniczę w życiu artystycznym biorąc udział w różnych wystawach, a także koncertując. Od 2019 roku współpracuję z krakowską Galerią Sztuki Współczesnej OFF-FRAME.

Zapraszam do odwiedzenia moich profili na stronach: